首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > 20021311-00044T4LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021311-00044T4LF
型號描述:
44 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
CONN RCPT 44POS 0.05 GOLD PCB
型號:
20021311-00044T4LF
品牌:
Amphenol ICC (FCI)
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Connector Type
Receptacle
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
44
Style
Board to Board
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Type
Female Socket
UL94 V-0
Mated Stacking Heights
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Length - Post
0.094" (2.40mm)
Insulation Height
0.173" (4.40mm)
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)