首頁 > Amphenol FCI代理商 > 20021221-00026D1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021221-00026D1LF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 26 position 0.050" (1.27mm)
集管和線殼 HD SMT SHOULDED
型號:
20021221-00026D1LF
品牌:
Amphenol FCI
原廠包裝量:
30
起訂量:1560 倍增量:1560
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Number of Positions
26
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Style
Board to Board
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Push-Pull
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Insulation Height
0.220" (5.60mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Tin
Insulation Material
Thermoplastic
Features
Pick and Place
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Voltage Rating
125VAC