20021221-00010C4LF
- 型號描述:
Connector Header Surface Mount 10 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
- 型號:
- 20021221-00010C4LF
- 品牌:
- Amphenol ICC (FCI)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Pick and Place
- Voltage Rating
- 125VAC
- Current Rating (Amps)
- 1A per Contact
- Number of Positions
- 10
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Pitch - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Contact Finish Thickness - Mating
- 10.0µin (0.25µm)
- Insulation Height
- 0.220" (5.60mm)
- Shrouding
- Shrouded - 4 Wall
- Row Spacing - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Contact Length - Mating
- 0.120" (3.05mm)