首頁 > Amphenol ICC (FCI)代理商 > 20021121-00034T4LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021121-00034T4LF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 34 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER SMD 34POS 1.27MM
型號:
20021121-00034T4LF
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Number of Positions
34
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Type
Male Pin
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
Insulation Height
Shrouding
Unshrouded
Overall Contact Length
Insulation Material
Thermoplastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)