20021121-00018T4LF
- 型號描述:
Connector Header Surface Mount 18 position 0.050" (1.27mm)
CONN HEADER SMD 18POS 1.27MM
- 型號:
- 20021121-00018T4LF
- Voltage Rating
- 125VAC
- Current Rating (Amps)
- 1A per Contact
- Number of Positions
- 18
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Pitch - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 10.0µin (0.25µm)
- Row Spacing - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Contact Length - Mating
- 0.120" (3.05mm)