首頁 > Amphenol FCI代理商 > 20021121-00014C8LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021121-00014C8LF
型號描述:
Connector Header Surface Mount 14 position 0.050" (1.27mm)
集管和線殼 HD SMT-20021121-00014C8LF
型號:
20021121-00014C8LF
品牌:
Amphenol FCI
原廠包裝量:
600
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Pick and Place
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Number of Positions
14
Style
Board to Board
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating
Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post
Tin
Shrouding
Unshrouded
Overall Contact Length
Insulation Material
Thermoplastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)