20021112-00034T1LF
- 型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.050" (1.27mm)
集管和線殼 HD RA TH
- 型號:
- 20021112-00034T1LF
- 品牌:
- Amphenol FCI
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 27
- Connector Type
- Header
- Contact Type
- Male Pin
- Pitch - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Number of Positions
- 34
- Number of Rows
- 2
- Row Spacing - Mating
- 0.050" (1.27mm)
- Number of Positions Loaded
- All
- Style
- Board to Board
- Shrouding
- Unshrouded
- Mounting Type
- Through Hole, Right Angle
- Termination
- Solder
- Fastening Type
- Push-Pull
- Contact Length - Mating
- 0.120" (3.05mm)
- Contact Length - Post
- 0.106" (2.69mm)
- Overall Contact Length
- Insulation Height
- 0.135" (3.43mm)
- Contact Shape
- Square
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- Flash
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Material
- Copper Alloy
- Insulation Material
- Thermoplastic
- Features
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Insulation Color
- Black
- Current Rating (Amps)
- 1A per Contact
- Voltage Rating
- 125VAC