首頁 > Amphenol FCI代理商 > 20021112-00030T1LF
影像僅供參考,以產品規格為準
20021112-00030T1LF
型號描述:
Connector Header Through Hole, Right Angle 30 position 0.050" (1.27mm)
集管和線殼 HD RA TH
型號:
20021112-00030T1LF
品牌:
Amphenol FCI
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
31
起訂量:1209 倍增量:1209
Packaging
Tube
Features
Connector Type
Header
Voltage Rating
125VAC
Current Rating (Amps)
1A per Contact
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Number of Positions
30
Number of Rows
2
Style
Board to Board
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Push-Pull
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
0.106" (2.69mm)
Insulation Height
0.135" (3.43mm)
Shrouding
Unshrouded
Overall Contact Length
Insulation Material
Thermoplastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)