SH50S-2.0-150
- 型號描述:
150 μH Unshielded Toroidal Inductor 2 A 100mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM SMD
- 型號:
- SH50S-2.0-150
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 100mOhm Max
- Inductance Frequency - Test
- 10 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.411" (10.45mm)
- Inductance
- 150 µH
- Current Rating (Amps)
- 2 A