首頁 > Amgis, LLC代理商 > SH50S-2.0-150
影像僅供參考,以產品規格為準
SH50S-2.0-150
型號描述:
150 μH Unshielded Toroidal Inductor 2 A 100mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM SMD
型號:
SH50S-2.0-150
品牌:
Amgis, LLC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:130 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Toroidal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Iron Powder
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.411" (10.45mm)
Inductance
150 µH
Current Rating (Amps)
2 A