SH50S-1.4-220
- 型號描述:
220 μH Unshielded Toroidal Inductor 1.4 A 380mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 220UH 1.4A 380MOHM SMD
- 型號:
- SH50S-1.4-220
- 品牌:
- Amgis, LLC
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Toroidal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 380mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance Frequency - Test
- 10 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.451" (11.45mm)
- Inductance
- 220 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.4 A