首頁 > Amgis, LLC代理商 > SH50C-3.0-47
影像僅供參考,以產品規格為準
SH50C-3.0-47
型號描述:
47 μH Unshielded Toroidal Inductor 3 A 50mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 47UH 3A 50 MOHM TH
型號:
SH50C-3.0-47
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.650" L x 0.449" W (16.50mm x 11.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.760" (19.30mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
3 A