首頁 > Amgis, LLC代理商 > SH50C-3.0-150
影像僅供參考,以產品規格為準
SH50C-3.0-150
型號描述:
150 μH Unshielded Toroidal Inductor 3 A 100mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 150UH 3A 100 MOHM TH
型號:
SH50C-3.0-150
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.949" L x 0.598" W (24.10mm x 15.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
1.059" (26.90mm)
Inductance
150 µH
Current Rating (Amps)
3 A