首頁 > Amgis, LLC代理商 > SH50C-2.0-470
影像僅供參考,以產品規格為準
SH50C-2.0-470
型號描述:
470 μH Unshielded Toroidal Inductor 2 A 170mOhm Max Radial, Vertical (Open)
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH
型號:
SH50C-2.0-470
品牌:
Amgis, LLC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension
1.252" L x 0.701" W (31.80mm x 17.81mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Toroidal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Iron Powder
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
1.382" (35.10mm)
Inductance
470 µH
Current Rating (Amps)
2 A