CT431-HSWF20DR
型號描述:
板上安裝電流感測器 XtremeSense TMR Ultra-Low Noise, <1% Total Error 16-lead SOIC Wide (20 ADC; VDD = 3.3 V; Up to +125C)
型號:
CT431-HSWF20DR
品牌:
Allegro MicroSystems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Polarization
Unidirectional
Sensitivity
100mV/A
Mounting Type
Surface Mount
Output
Ratiometric, Voltage
Frequency
DC ~ 1MHz
Accuracy
±0.7%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Response Time
300ns
Sensor Type
Magnetoresistive
Linearity
±0.1%
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
9mA
Current - Sensing
20A