首頁 > Allegro MicroSystems代理商 > ACS756SCB-100B-PFF-T
影像僅供參考,以產品規格為準
ACS756SCB-100B-PFF-T
型號描述:
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional 5-CB Formed Leads, PFF
CURRENT SENSOR HE/OL 100A 5-CB
型號:
ACS756SCB-100B-PFF-T
品牌:
Allegro MicroSystems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
For Measuring
AC/DC
Sensor Type
Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing
100A
Number of Channels
1
Output
Ratiometric, Voltage
Sensitivity
20mV/A
Frequency
DC ~ 120kHz
Linearity
±1.75%
Accuracy
±7%
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Response Time
3µs
Current - Supply (Max)
14mA
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C