ACS711KEXLT-31AB-T
- 型號描述:
Current Sensor 31A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional 12-PowerWFQFN
CURRENT SENSOR HE/OL 31A 12-QFN
- 型號:
- ACS711KEXLT-31AB-T
- 品牌:
- Allegro MicroSystems
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 12-PowerWFQFN
- Polarization
- Bidirectional
- Sensitivity
- 45mV/A
- Mounting Type
- Surface Mount
- Output
- Ratiometric, Voltage
- Frequency
- DC ~ 100kHz
- Accuracy
- ±5%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Voltage - Supply
- 3V ~ 5.5V
- Response Time
- 4.6µs
- Sensor Type
- Hall Effect, Open Loop
- Linearity
- ±1%
- For Measuring
- AC/DC
- Current - Supply (Max)
- 5.5mA
- Current - Sensing
- 31A