IW-2P0-10-PSC-JTA
- 型號描述:
10 Position Rectangular Header Connector Solder Cup Gold 22 AWG
IW-2P0-10-PSC-JTA
- 型號:
- IW-2P0-10-PSC-JTA
- 品牌:
- AirBorn, a Molex company
- 1
- Connector Type
- Header
- Contact Type
- Male Pin
- Number of Positions
- 10
- Pitch
- 0.100" (2.54mm)
- Number of Rows
- 2
- Row Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Fastening Type
- Push-Pull
- Cable Termination
- Solder Cup
- Wire Type
- Discrete or Ribbon Cable
- Wire Gauge
- 22 AWG