PCA-7G-15-HD-3-G-TR
- 型號描述:
15 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle
CONN FFC FPC 15POS 0.3MM R/A
- 型號:
- PCA-7G-15-HD-3-G-TR
- 品牌:
- Adam Tech
數量:
- Flat Flex Type
- FFC, FPC
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Connector/Contact Type
- Contacts, Top and Bottom
- Number of Positions
- 15
- Pitch
- 0.012" (0.30mm)
- Termination
- Solder
- FFC, FCB Thickness
- 0.20mm
- Height Above Board
- 0.065" (1.65mm)
- Cable End Type
- Tapered
- Contact Material
- Copper Alloy
- Contact Finish
- Gold
- Housing Material
- Thermoplastic
- Actuator Material
- Thermoplastic
- Features
- Voltage Rating
- 30V
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C