217-36CTRE6
- 型號描述:
Heat Sink D2Pak (TO-263), SOL-20, SOT-223, TO-220 Copper 1.0W @ 55°C Top Mount
- 型號:
- 217-36CTRE6
- 品牌:
- ARCOL / Ohmite
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Material
- Copper
- Diameter
- Length
- 0.740" (18.80mm)
- Shape
- Rectangular, Fins
- Type
- Top Mount
- Width
- 0.600" (15.24mm)
- Package Cooled
- D²Pak (TO-263), SOL-20, SOT-223, TO-220
- Attachment Method
- SMD Pad
- Power Dissipation @ Temperature Rise
- 1.0W @ 55°C
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow
- 16.00°C/W @ 200 LFM
- Thermal Resistance @ Natural
- 55.00°C/W
- Fin Height
- 0.360" (9.14mm)