首頁 > AEM Components代理商 > F0603FA1500V063TM
影像僅供參考,以產品規格為準
F0603FA1500V063TM
型號描述:
1.5 A 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
SOLIDMATRIX FUSE, 63VDC, 1.5A
型號:
F0603FA1500V063TM
品牌:
AEM Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
1.5 A
Voltage Rating - DC
63 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Melting I²t
0.03
Approval Agency
cURus
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Color
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W x 0.037" H (1.60mm x 0.80mm x 0.95mm)