F0603FA1500V063TM
- 型號描述:
1.5 A 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
SOLIDMATRIX FUSE, 63VDC, 1.5A
- 型號:
- F0603FA1500V063TM
- 品牌:
- AEM Components
數量:
- Mounting Type
- Surface Mount
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 1.5 A
- Voltage Rating - DC
- 63 V
- Response Time
- Fast Blow
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 35A
- Melting I²t
- 0.03
- Approval Agency
- cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W x 0.037" H (1.60mm x 0.80mm x 0.95mm)