S-L2980A38MC-TF-G
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SOT23-5
- 型號:
- S-L2980A38MC-TF-G
- 品牌:
- ABLIC Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-74A, SOT-753
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Current - Output
- 150mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration
- Positive
- Current - Quiescent (Iq)
- 1 µA
- Voltage - Input (Max)
- 10V
- Number of Regulators
- 1
- Supplier Device Package
- SOT-23-5
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.8V
- Control Features
- Enable
- PSRR
- 65dB (1kHz)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.14V @ 50mA