S-8353J33MC-IYST2U
- 型號描述:
Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 300mA (Switch) SC-74A, SOT-753
IC REG BOOST 3.3V 300MA SOT23-5
- 型號:
- S-8353J33MC-IYST2U
- 品牌:
- ABLIC Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-74A, SOT-753
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Outputs
- 1
- Function
- Step-Up
- Current - Output
- 300mA (Switch)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration
- Positive
- Frequency - Switching
- 250kHz
- Voltage - Input (Max)
- 10V
- Topology
- Boost
- Supplier Device Package
- SOT-23-5
- Synchronous Rectifier
- No
- Voltage - Output (Max)
- Voltage - Input (Min)
- 0.9V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V