首頁 > 3M代理商 > SFTW-203-3/8-48-BLACK
影像僅供參考,以產品規格為準
SFTW-203-3/8-48-BLACK
型號描述:
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.354" (8.99mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
HEATSHRINK 3/8 9MM BLK 48" 12/BX
型號:
SFTW-203-3/8-48-BLACK
品牌:
3M
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio
3 to 1
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.354" (8.99mm)
Inner Diameter - Recovered
0.118" (2.99mm)
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Material
Polyolefin (PO)
Features
Chemical Resistant, Corrosive Resistant, Flame Retardant, Self Extinguishing
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature
100°C
Storage/Refrigeration Temperature
50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)